Jazz Juniors Network, pod taką nazwą 29 i 30 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbywać się będą branżowe spotkania, panele dyskusyjne i warsztaty dla młodych jazzmanów biorących udział w Konkursie i Festiwalu Jazz Juniors. Wśród panelistów międzynarodowe grono profesjonalistów, muzyków, dziennikarzy i dyrektorów ważnych międzynarodowych festiwali jazzowych. Współorganizatorem wydarzenia i partnerem merytorycznym jest  Instytut Adama Mickiewicza w ramach programu Don’t Panic! We’re from Poland.

Jedną z głównych idei realizowanych na przestrzeni ostatnich lat w ramach Festiwalu Jazz Juniors jest międzynarodowa promocja laureatów Konkursu. Spotkania networkingowe stały się nieodłączną częścią wydarzenia. W tym roku panele i warsztaty odbywać się będą 29 i 30 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Najważniejszym celem Jazz Juniors Network jest umożliwienie młodym muzykom budowania profesjonalnej sieci międzynarodowych kontaktów. Okazja jest ku temu wyjątkowa, gdyż zaproszenie do grona panelistów, a także udział w wydarzeniu potwierdzili dyrektorzy festiwali jazzowych w Oslo i Toronto, promotorzy polskiej muzyki zagranicą, agenci muzyczni i wydawcy, dziennikarze i reportażyści z Polski i zagranicy, przedstawiciele świata kultury oraz sami artyści, w tym laureaci poprzednich edycji Konkursu Jazz Juniors.

– Z zainteresowaniem obserwujemy rosnący potencjał polskiej młodej sceny jazzowej. To dobry czas, by podjąć skuteczne działania zwiększające rozpoznawalność polskich artystów za granicą, takie jak prezentacja młodych polskich talentów jazzowych w gronie międzynarodowych promotorów. To także szansa, by na powrót uczynić polski jazz jedną z najsilniejszych polskich marek kulturowych, rozpoznawalnych na świecie. Jazz z polski jest opowieścią o transformacji, modernizacji i sile tradycji – o wszystkim, z czego jesteśmy dumni ‒ podkreśla Barbara Schabowska, p.o. dyrektora Instytutu Adama Mickiewicza.

Szczegółowy program dwudniowej konferencji Jazz Juniors Network dostępny na stronie: www.jazzjuniors.com.pl w zakładce program. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Projekt jest częścią koordynowanego przez Instytut Adama Mickiewicza międzynarodowego programu kulturalnego  realizowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022.