Spośród dwudziestu sześciu zgłoszonych zespołów wyłoniono dziewięć, które wezmą udział w przesłuchaniach konkursowych Jazz Juniors 2018. Wśród finalistów muzycy z Włoch, Polski, a także po raz pierwszy w historii konkursu, oktet z Taiwanu.

Jak co roku, chętnych do udziału w konkursie Jazz Juniors nie brakowało. Międzynarodowe jury w składzie: Jordi Pujol (Fresh Sound Records), Tommy Caggiani oraz Rafał Sarnecki, wysłuchało nagrań zgłoszonych przez reprezentantów Polski, Rosji, USA, Norwegii, Włoch, Węgier i Taiwanu. Najwięcej, bo aż siedemnastu kandydatów to młode zespoły z Polski.

S’yo Fang Octet to pierwszy w ponad czterdziestoletniej historii Jazz Juniors finalista z Taiwanu, z którego pochodzi lider i pianista grupy. W skład oktetu wchodzą muzycy z różnych krajów: Priscilla Nokoe (Holandia), Yoojin Ko (Korea Południowa), Emilio Parrila Garcìa-Pelayo (Hiszpania), Albert Kerekeš (Słowenia), Dimitri Elegheert (Belgia), Alessio Bruno (Włochy) oraz Richie Struck (Niemcy). Do finałowej dziewiątki zakwalifikowali się również: RASP Lovers (Polska, Warszawa), Entropia Ensemble (Polska, Łódź), Arek Czernysz Trio (Polska, Gdańsk), The Cuban Latin Jazz (Polska, Wrocław), RAME (Włochy), Marcin Pater Trio (Polska, Katowice), Monika Malczak Quintet (Polska) oraz Ergio Valente Trio (Włochy).

Przesłuchania konkursowe odbywać się będą 29 i 30 listopada w sali teatralnej Centrum Kongresowego ICE Kraków od godz. 16:00. WSTĘP WOLNY!

Serdecznie gratulujemy wszystkim zakwalifikowanym do udziału w konkursie Jazz Juniors 2018!