Dwa miesiące temu zdobyli Grand Prix konkursu Jazz Juniors w Krakowie. Dziś, w ramach jednej z konkursowych nagród zagrają w najwspanialszej sali koncertowej w Polsce. Marcin Pater Trio we „Wtorkowym Klubie Jazzowym” w NOSPR.

Zespół powstał w murach katowickiej akademii muzycznej z inicjatywy wibrafonisty Marcina Patera, lidera oraz autora kompozycji wykonywanych przez trio. Decyzję o powołaniu do życia regularnie koncertującego zespołu trójka przyjaciół podjęła po wspólnym występie na jednym z egzaminów na uczelni. Już jako Marcin Pater Trio zadebiutowali na festiwalu ,,Strzeleckie Ogrody Poetycko – Jazzowe’’. W 2018 roku zostali finalistami prestiżowego międzynarodowego konkursu B-Jazz International Contest w Belgii. Latem tego samego roku zdobyli I nagrodę na przeglądzie zespołów jazzowych RCK Pro Jazz Festival w Kołobrzegu. Kilka miesięcy później otrzymali I nagrodę na międzynarodowym konkursie jazzowym „Sibiu Jazz Festival”, zaś kompozycja lidera „Take Down” została wyróżniona jako najlepszy utwór festiwalu. Ostatnie osiągnięcie zespołu to Grand Prix na międzynarodowym konkursie Jazz Juniors 2018 w Krakowie. Wśród konkursowych nagród trio otrzymało szereg zaproszeń na festiwale i występy w prestiżowych salach koncertowych w Polsce, Europie, a nawet w Chinach. Jedną z tych nagród jest właśnie możliwość występu w NOSPR w Katowicach.

Koncert zespołu Marcin Pater Trio odbędzie się dziś (29 stycznia) o godz. 19.30 w sali kameralnej NOSPR w ramach cyklu „Wtorkowy Klub Jazzowy”. Zespół zagra w składzie: Marcin Pater – wibrafon, Mateusz Szewczyk – kontrabas, Tomek Machański – perkusja.