Formacja powstała w 2016 r. w Katowicach. Gra zespołu nawiązuje do współczesnej muzyki jazzowej. Wiele inspiracji, w tym środowisko, historia i otaczający świat wpływają na muzyczny język i ich charakterystyczne brzmienie.

Kompozycje są dobierane specjalnie ze względu na skład instrumentalny oraz wspólne upodobania. Repertuar złożony jest z utworów autorskich, jak również zaaranżowanej na nowo muzyki popularnej, w tym przebojów takich gwiazd jak np. Sting.

Vibe Quartet jest laureatem kilku prestiżowych nagród i konkursów, w tym Grand Prix na Krokus Jazz Festival (Jelenia Góra 2017), Sibiu Jazz Festiwal (Rumunia 2017), Jazz Juniors (Kraków 2017). Artyści biorą ponadto udział w licznych festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą. Wiosną 2018 r. nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukaże się ich debiutancki album „Hidden Perspectives”.

W skład zespołu wchodzą absolwenci akademii muzycznych w Katowicach, Krakowie i Bydgoszczy: Michał Puchowski (wibrafon, instr. klawiszowe), Franciszek Raczkowski (fortepian, instr. klawiszowe), Mateusz Szewczyk (kontrabas, gitara basowa), Max Olszewski(perkusja).


Bilety w cenie 15 – 20 zł dostępne w miejscu koncertu na godzinę przed jego rozpoczęciem