Weezdob Collective to jeden z ciekawszych zespołów polskiej sceny jazzowej. Swoją działalność rozpoczął w 2014 roku. Tworzą go artyści będący czołówką muzyków jazzowych młodego pokolenia w Polsce.

To indywidualnie laureaci stypendiów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jako kolektyw zdobyli m.in. GRAND PRIX na 54. Festiwalu Jazz nad Odrą, GRAND PRIX na Lotos Jazz Festival – 17. Bielska Zadymka Jazzowa, GRAND PRIX konkursu Jazz Fruit na Mladi Ladi Jazz Festival w Pradze, GRAND PRIX XVIII Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, GRAND PRIX na Blue Note Poznań Competition 2015. Weezdob Collective był pozytywnie oceniany przez takie muzyczne autorytety jak: Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski czy Krzesimir Dębski. Fuzja pięciu muzycznych indywidualności zaowocowała stworzeniem spójnego i oryginalnego kolektywu improwizatorów oraz kompozytorów. Cechą szczególną formacji jest niekonwencjonalne połączenie brzmienia harmonijki, saksofonu i gitary, będące jedyną taką propozycją na polskiej scenie muzycznej.

Najnowsze nagranie zespołu – album „Star Cadillac” – to międzygalaktyczna muzyczna opowieść o mężczyźnie, który podróżuje po wszechświecie kosmicznym cadillakiem. Główny bohater mierzy się z przeciwnościami losu, pokusami i strachem, spotyka miłość i dokonuje się w nim przemiana. Czy ta historia skończy się happy endem? Odpowiedź na to pytanie można poznać wsłuchując się w album “Star Cadillac”. To jazzowa podróż wzbogacona o efekty elektroniczne oraz ilustracje.

Skład zespołu:
Kacper Smoliński – harmonijka
Kuba Marciniak – saksofon sopranowy i tenorowy
Piotr Scholz – gitara
Damian Kostka – kontrabas
Adam Zagórski – perkusja


Bilety w cenie 15 – 20 zł dostępne w miejscu koncertu na godzinę przed jego rozpoczęciem